:

گروه حاتم با بکار گیری سالها تجربه اجرایی در زمینه های مختلف بخش کشاورزی از جمله خدمات مشاوره، طراحی، ساخت و مدیریت گلخانه ها و توزیع نهاده های کشاورزی و همچنین ترویج و آموزش کشاورزی با هدف اعتلاء بخش کشاورزی و خصوصا کشت در محیط های کنترل شده ، به همراه تیمی با تجربه که سالها در پروژهای داخلی و خارجی تجربه کسب کرده اند، مشغول فعالیت می باشد.
در این راستا این مجموعه اقدامات خود را در راستای بومی سازی سازه و قطعات، سیستم های تغذیه و آبیاری قطره ای هوشمند و هواشناسی و کنترل اقلیم و هوشمند سازی کلیه اجزای گلخانه آغاز نمود و به تولید قطعات منطبق با اقلیم های مختلف کشور طرح ها و پیشنهادات مختلفی را آماده سازی و به مرحله اجرا درآورد که شرح پروژهای اجرایی این مجموعه به شرح و تفضیل در ادامه ارائه می گردد .
گروه حاتم پروژه ها را از ابتدا توسط ارائه مشاوره به مشتریان و در مراحل بعدی همچون محاسبات جزییات ، ساخت و تامین قطعات، اتصالات و سیستم ها ؛ اجرا، نصب و راه اندازی پروژه و پس از آن تولید محصول و بازاریابی آنها پشتیبانی می نماید .
از موضوعاتی که گروه حاتم به آن توجه ویژه ای داشته است ، مدیریت و بهینه سازی مصرف آب می باشد که به همین منظور این تیم به طراحی و اجرای سیستم منحصر فرد کنترل آب و کود با استفاد از سیستمهای پی ال سی و ماژولارهای زیمنس نسبت به کنترل دقیق آب و کود اقدام نمود و هم چنین در زمینه اقلیم گلخانه و یکنواخت سازی کلیه سیستم ها با استفاده از تابلو برق های مشترک آبیاری و هواشناسی کمترین خطای ممکنه در یک واحد گلخانه ای نسبت به ارتقاء سطح استاندارهای یک واحد گلخانه ای اقدام نمود.
یکی دیگر از مواردی که گروه حاتم نسبت به آن اقدام نمود گردآوری تیم تخصصی و آموزش دیده نصب به منظور اجرا و نصب انواع تیپ های گلخانه ای و سیستم ها و تاسیسات مربوطه جهت انجام پروژه های نصب بصورت تخصصی و استاندارد بوده است که در این راستا این تیم با بهره گیری  الگو برداری از تجربیات تیم های فنی در سایر صنایع کشور و هم چنین کسب آموزشهای لازم از شرکت های مشابه خارجی توانست به کیفیت و استاندارد های قابل توجهی در راستای نصب نائل گردد  . هم چنین با تکیه بر دانش فنی و استفاده از کارگاه های تخصصی ساخت گلخانه ، قطعات آن و هم چنین سیستم های برق و اتوماسیون و کنترل و آبیاری، گرمایش، سرمایش و ابزار دقیق بستر فنی مناسبی را در این مجموعه با اراده مدیران و کارشناسان با تجربه خود فراهم آورد. لازم بذکر است گروه حاتم دارای کارگاه های ساخت سازه و تجهیزات گلخانه ای در ایران می باشد .
در راستای سیستم ها و تاسیسات گلخانه نیز گروه حاتم اقدام به همکاری مشترک با تولید کنندگان و مجریان تخصصی برخی سیستم ها همچون سیستم بوم آبیاری، انواع سیستم های گرمایشی، سیستم های سیکل ترکیبی (CHP,CCHP,…) ، سورتینگ و بسته بندی نمود که بتوان کل پروژه را برای مشتریان از ابتدا تا ارائه محصول به بازار پشتیبانی نماید .
از جمله دیگر بخشهای این مجموعه میتوان به واحد مشاوره مالی و طراحی مهندسی اشاره کرد که با بهره گیری از تیم مهندسی مجرب در زمینه بخش های فنی و مهندسی سازه و همچنین در زمینه تولید وکشت محصولات خدمات شایانی در زمینه  ارتقا ء سطح مقاومت واستحکام سازها و بالا بردن عمر مفید ادوات و همچنین ارتقاء میزان تولید در واحد سطح و همچنین مصرف بهینه انواع کود وسموم دفع آفات نهایی اشاره کرد .
از دیگر نقاط قابل اشاره میتوان به گروه بازرگانی این مجموعه اشاره کرد که نسبت به توسعه و بازار و ارائه خدمات به مشتریان و متقاضیان محترم اقدام مینماید و همچنین در تهیه اجناس استاندارد از بازارهای داخلی و خارجی اقدام مینماید تا تولیدات مجموعه در بالاترین استانداردهای روز دنیا به دست مصرف کنندگان محترم برسد.
تامین نهاده های بخش کشاورزی از جمله بذر، کود، نهال و… نیز از دیگر خدمات برجسته گروه حاتم است که بر همین اساس قراردادهایی بین شرکت های این گروه و دیگر شرکت های داخلی و خارجی از جمله شرکت مردیم اسپانیا منعقد گردیده است که بهترین نهاده ها با بالاترین کیفیت و محصولات به مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارائه گردد.
در پایان باید گفت گروه حاتم با بهره گیری از تیم با تجربه و با انگیزه با هدف پیشرفت تکنولوژی تولید محصولات کشاورزی و گلخانه ای تلاش های شبانه روزی خود را در جهت برداشتن قدم های مثبت و توسعه بازار ادامه خواهد داد.